Bus Route T90 - T90 : Corps -> Grenoble via Susville - Cars Région Isère
Bus Stops
- 1 - Place Napoléon
- 2 - Le Moulin
- 3 - Paquettes
- 4 - Cardaire les Côtes
- 5 - Sainte-Luce - RN85
- 6 - Haut Quet - RN85
- 7 - Les Marcoux
- 8 - La Salle-en-Beaumont - Église
- 9 - La Marèche
- 10 - Les Souchons
- 11 - Les Égâts
- 12 - Les Terrasses
- 13 - Charlaix
- 14 - Le Pont Haut
- 15 - Le Crozet
- 16 -
- 17 - Docteur Ricard
- 18 - République
- 19 - La Mure - La Mairie
- 20 - Cimon
- 21 - Pont de Maladière
- 22 - Nantizon
- 23 - Le Villaret
- 24 - ZI Les Marais
- 25 - Ser Sigaud
- 26 - Perouzat
- 27 - Pierre-Châtel - Mairie
- 28 - Pierre-Châtel - Station Service
- 29 - Croix des Théneaux
- 30 - Petichet
- 31 - Laffrey - Le Village
- 32 - Carrefour Saint-Pierre-de-Mesage
- 33 - Carrefour de Saint-Sauveur
- 34 - Carrefour de Montaley
- 35 - L'Alliance
- 36 - Chantefeuille
- 37 - L'Alliance
- 38 - Pont de Champ
- 39 - Saut du Moine
- 40 - Pont des Vannes
- 41 - Beau Site
- 42 - Les Deux Ponts
- 43 - Pont de Claix - Mairie
- 44 - Îles de Mars
- 45 - L'Étoile
- 46 - Bayard
- 47 - Quinzaine
- 48 - Marielle Franco - Rondeau
- 49 - Stade Lesdiguières
- 50 - Louise Michel
- 51 - Alliés
- 52 - Vallier - Libération
- 53 - Alsace - Lorraine
- 54 - Grenoble - Gares
- 55 - Grenoble - Gare Routière
- 56 - Jarrie - La Gare - RN85
- 57 - Jarrie - La Gare - RN85